Pro rodiče a nováčky

Pro nováčky

Jak se stát členem 5.oddílu skautů Hvězda?

Přijďte sami, s kamarádem, s rodiči na naši náborovou či normální schůzku, které jsou každý pátek od 17.00hod. do 19.00hod. Případně kontaktujte vedoucího oddílu pomocí sms, emailu či telefonátu. Pokud se Vám naše činnost bude líbit, dostanete přihlášku, kterou vyplníte a odevzdáte.

 

Co si mám vzít na první schůzku?

Na první schůzku si vezměte minimálně tužku a nějaký zápisník. Další se dozvíte na schůzce. Na podzim, v zimě a na jaře je vhodné si vzít sebou přezůvky.

 

Kolik to stojí?

Základní poplatek neboli tzv. registrace, stojí do 500,-Kč – odvíjí se na základě požadavku ústředí JUNÁKA. V této částku z poloviny tvoří registrační poplatek a pojištění v rámci organizace JUNÁK – svaz skautů a skautek ČR a druhou polovinu tvoří částka na provoz oddílu a střediska v Moravských Budějovicích. Registrace se vybírá vždy ke konci kalendářního roku, většinou se snažíme před Vánocemi, zde pohužel ale závisíme na tom, kdy nám dojdou podklady ze skautského ústředí. Tento poplatek si vybírá každý oddíl sám. S tímto poplatkem je zároveň spojeno vyplnění registračního formuláře člena. Na základě něho je mu pak vystavena členská průkazka.

Další náklady jsou pak na skautské vybavení – věci na schůzku, skautský kroj a vybavení na výpravy.

Věci na schůzku – většinou věci které má každý jistě doma – cca 150,- Kč

Skautský kroj    – cca 500,- Kč za košili + základní nášivky – není nutné ji vlastnit ihned. Nováček má mít kroj až ke skautskémuslibu, který většinou probíha na letním táboře.

Skautská výprava – většinou se náklady na víkendovou výpravu pohybují do 200,-Kč za měsíc.

Vybavení na výpravy – zde si netroufám odhadnout cenu, jelikož se dají pořídit věci dražší i levnější. V první řadě je nutné, aby každý člen měl dobrou turistickou obuv. Vzhledem ke skautskému věku, kdy chlapci většinou rychle rostou, se nevyplatí kupovat drahé turistické boty, ale postačí vojenské kanady, starší kožené pohorky, pohorky od firmy Garmische apod. Dalšími důležítými věcmi je spacák, karimatka a turistický batoh. Zde není nutné ihned kupovat, je možnost zapůjčit za drobný poplatek v našem středisku. Pokud hodláte kupovat, pak doporučuji zkonzultovat s vedením oddílu. Rádi Vám podradíme – bude to ku prospěchu Vaší peněženky (vedoucí mají slevy v různých obchodech s turistickým vybavením a možnost zakoupit věci ve větších městech, kde je větší výběr) a samotných dětí.

Napsat komentář