O nás

Náš oddíl působí v Moravských Budějovicích, v rámci střediska Moravská orlice. V současnosti má 5. oddíl 25 registrovaných členů. Skládá se ze dvou družin, a to družiny Hrabošů a Orlů (viz Družiny).

Jak to začalo?

Oddíl vznikl v roce 1997 odtržením chlapeckého kmene ze 4. smíšeného oddílu v Moravských Budějovicích. V jeho rámci působila družina vlčat a skautů. V roce 2001 se družina vlčat oddělila v čele s Petrem Beránkem – Vlkem a vytvořili 1. smečku vlčat – Sirius. Ve vedení oddílu se vystřídalo několik vedoucích, v současnosti je to Petr Rokoský – Pardál.

Kde a kdy nás najdete?

Naši klubovnu ,,Likusák“ najdete na Prasečím plácku, na adrese Blahoslavova 1697, Moravské Budějovice. Schůzky máme každý pátek od 17.00hod. do 19.00hod., nebo nás můžete kontaktovat(viz. Kontakty).

[ready_google_map id=’1′]

Kde vznikl název Hvězda?

Náš oddíl se nazývá po letohrádku Hvězda na Bílé hoře – viz. obr. V jeho okolí se dne 8.10. 1620 odehrála bitva mezi stavovskými a císařskými vojsky, která na dalších 300let rozhodla o dalším osudu českých zemí a vehnala je do područí Habsburské monarchie. Našim názvem a znakem chceme tedy nejen připomenout tuto českou tragédii, která téměř zapříčinila zánik našeho národa, ale hlavně dát na vědomí, jak si vážíme národní a osobní svobody, jenž nám byla v naší době svěřena. Pod obrázkem letohrádku Hvězda je erb našeho oddílu(bohužel nedokonale oskenovaný) a logo našeho oddílu.

Napsat komentář