Březnová výprava

Měsíc uběhl jako voda a nás čeká další dobrodružství. Tentokrát se 1. a 2. března vypravíme do oblasti Ivančic.

Avšak tato cesta se sebou nese mnoho záhad a tajemství na která ještě nikdo nepřišel.

Proto se je potřeba se nahlásit do dne 25. 2. 2019 a zúčastnit se této tajuplné mise, díky které se nám snad podaří zjistit pravdu.

Vše potřebné zjistíte v dokumentu níže.

Čekáme na vás…

Vánoční besídka

I letos se poslední den před Vánoci – 23.12. (neděle) koná v prostorách moravskobudějovického DDM tradiční Vánoční besídka našeho střediska.

Sraz: v 15:30 v DDM v neděli 23. 12.  Příchod doporučujeme tak o 10-15 minutek dříve.

Konec: tentýž den v 17:30 pro mladší patnácti let, starší budou pokračovat do 19:00

Co s sebou: přezuvky, hrneček na čaj, kroj (či skautské tričko a šátek), cukroví (1 malá krabička s cca 10 ks za celou rodinu; víc nenoste, zbytečně nám na konci zbývá) a to nejdůležitější – dárky pod stromeček pro své skautské kamarády 🙂

Co se bude dít? Sejdeme se společně jako jedno středisko, zahrajeme si pár her, zazpíváme koledy, ochutnáme cukroví a rozdáme si dárky.

Tak nezapomeňte přijít, těšíme se na vás!

Podzimní prázdniny 2018

Ahoj všem!

Říjen už je v plném proudu a za nějakých dvacet dní nás čekají společné podzimní prázdniny! Jako již tradičně na ně vyrazíme společně se čtvrtým oddílem a tentokrát se podíváme do Českého krasu!
Všechny informace najdete v příloze.
Nahlašování je do 19. 10. a počet míst je omezený na 11 lidí z každého oddílu. Tak si pospěšte, ať to nepropásnete.

Posvícenský průvod

Rádi bychom vás pozval do posvícenského průvodu jehož jsme i letos součástí. Letošní rok je zvláštní tím, že celý průvod je motivován první republikou, my jdeme klasicky ve skautském kroji, popř. zeleném tričku se šátkem.

Sraz v sobotu 20. října ve 13:45 před Penny marketem.

Zářijová výprava

Zdravím členy 5. oddílu Hvězda a jejich rodiče, zasílám předběžné informace pro účastníky zářiové výpravy.

Zahájení: 28. 9. 2018 v 10:00 hod. u skautské klubovny v MB

Konec: 29. 9. 2018 v 17:20 hod. na autobusovém nádraží v MB, možnost zůstat v Jaroměřicích kolem páté hodiny

Program: Pátek dopoledne strávíme v okolí klubovny, poté se přesuneme do Třebíče, kde strávíme noc v místní skautské klubovně. Večer proběhne rozdělení nováčků do družin.

V sobotu nás čeká menší výlet, následuje návrat domů.

S dalšími dotazy se obracejte na:

Vojtěch Brhlík – mail: vojta.brhlik@seznam.cz

Zahájení skautského roku 2018/19

Zdravím členy 5. oddílu Hvězda a jejich rodiče,
prázdniny utekly jako voda a školní rok je opět tady a s ním i ten skautský, který budeme zahajovat tradiční schůzkou tento pátek 7.9. od 17:00 u skautské klubovny. V druhé polovině se uskuteční přechod nováčků od vlčat, tak jak ho absolvovali mnozí z vás v minulých letech, proto prosím přijďte ve skautském kroji nebo střediskovém tričku se šátkem, s sebou si nezapomeňte věci na schůzku.

Letní skautský tábor

I letos o letních prázdninách se tradičně vydáme na skautský tábor do České Kanady. Bližší informace naleznete na webových stránkách tábora: sktabor.orlicemb.cz.

Na začátku dubna jste na schůzce obdrželi přihlášku s potvrzením o zdravotní způsobilosti, oba dokumenty prosím doneste společně do konce května vedoucím. Děkujeme

Úklid města ke Dni Země 2018 

V pátek 20. dubna vyrazíme společně jako celé středisko místo klasických schůzek do okolí našeho města sbírat odpadky. Každý oddíl má svoji trasu, po které půjde a kde bude sbírat odpadky. Náš oddíl má na starosti ulici od železničního mostu u ZŠ Havlíčkova směrem k Háji a pak okolí Horního Mlýna a Háj. Jelikož schůzky míváme až do 19:00, tak nás s vedoucími skautek napadlo jít si společně zahrát lakros, popř. jinou sportovní aktivitu, proto pokud budete mít zájem, můžete setrvat i po úklidu, který oficiálně končí v 18:00 hod. Předpokládaný konec lakrosu bude kolem 19:00 jako tradiční schůzka, každý však bude moci jít, jak bude potřebovat.
Sraz v 16:00 hod. u klubovny, s sebou pracovní rukavice a oblečení, pití. Tradiční věci na schůzku potřebovat nebudete. Kdo má vlastní lakrosku, vezměte si i tu 😉

Dubnová výprava

Poslední dubnový víkend 27. – 28. 4. vyrazíme na oddílovou výpravu během které navštívíme jarní údolí řeky Rokytné. Pátek strávíme v naší klubovně a v sobotu dojedeme do Biskupic, odkud půjdeme proti proudu Rokytné do Jaroměřic n. R. a vlakem zpět do MB.
Prosím hlaste se/omlouvejte se z výpravy do soboty 21. dubna do 20:00 hod. vedoucímu oddílu na email, příp. telefon.