Letní skautský tábor

I letos o letních prázdninách se tradičně vydáme na skautský tábor do České Kanady. Bližší informace naleznete na webových stránkách tábora: sktabor.orlicemb.cz.

Na začátku dubna jste na schůzce obdrželi přihlášku s potvrzením o zdravotní způsobilosti, oba dokumenty prosím doneste společně do konce května vedoucím. Děkujeme

Úklid města ke Dni Země 2018 

V pátek 20. dubna vyrazíme společně jako celé středisko místo klasických schůzek do okolí našeho města sbírat odpadky. Každý oddíl má svoji trasu, po které půjde a kde bude sbírat odpadky. Náš oddíl má na starosti ulici od železničního mostu u ZŠ Havlíčkova směrem k Háji a pak okolí Horního Mlýna a Háj. Jelikož schůzky míváme až do 19:00, tak nás s vedoucími skautek napadlo jít si společně zahrát lakros, popř. jinou sportovní aktivitu, proto pokud budete mít zájem, můžete setrvat i po úklidu, který oficiálně končí v 18:00 hod. Předpokládaný konec lakrosu bude kolem 19:00 jako tradiční schůzka, každý však bude moci jít, jak bude potřebovat.
Sraz v 16:00 hod. u klubovny, s sebou pracovní rukavice a oblečení, pití. Tradiční věci na schůzku potřebovat nebudete. Kdo má vlastní lakrosku, vezměte si i tu 😉

Dubnová výprava

Poslední dubnový víkend 27. – 28. 4. vyrazíme na oddílovou výpravu během které navštívíme jarní údolí řeky Rokytné. Pátek strávíme v naší klubovně a v sobotu dojedeme do Biskupic, odkud půjdeme proti proudu Rokytné do Jaroměřic n. R. a vlakem zpět do MB.
Prosím hlaste se/omlouvejte se z výpravy do soboty 21. dubna do 20:00 hod. vedoucímu oddílu na email, příp. telefon.

Březnová výprava

Po prázdninách zdravím všechny členy 5. oddílu a jejich rodiče,
tímto bych vás chtěl pozvat na březnovou výpravu (23.-24.3.2018) s naším oddílem. V pátek večer navštívíme bazén na ZŠ Havlíčkova a v sobotu vlakem vydáme směr NP Podyjí.

Začínat i končit budeme u skautské klubovny v Mor. Budějovicích. Začátek tradičně v pátek v 17:00 a ukončení v sobotu v podvečer.  Na výpravu se prosím hlaste vedoucímu oddílu – petr.rokosky@skaut.cz, tel. 723008566 do neděle 11. března do 20:00 hod.

Lednová výprava

Během 16. a 17. Ledna 2018 se moravskobudějovičtí skauti vydali vstříc dobrodružství jejich výpravy. Událost byla zaměřená hlavně na zkrášlování klubovny, zlepšení celkového kolektivu, a nesmíme zapomenout na výlet do zasněženého okolí našeho města.
První den měli chlapci spíše klidný program, jakožto pár skautských her, tvoření destiček se jmény a večer deskových her. Druhý den ale nebyl tak milosrdný a přinesl krátký terénní výšlap přes krajinu pokrytou bílou peřinou, práci s GPS a zkušenosti v tom, jak se do zimy obléci.
Výprava byla po vydatném obědě zakončena a kluci mohli akci ohodnotit, jak se jim líbila.

Text: Faleš
Foto: Earl a Pardál

Podzimní výprava

Ahoj oddíle,
rádi bychom vás pozvali na již tradiční výpravu o podzimních prázdninách, které můžeme strávit společně se 4. oddílem. Letos se po letech znovu vypravíme do záchranné stanice Pavlov pro poraněná divoká zvířata.
Co se bude dít, jak se přihlásit a další důležité informace najdete ZDE.

Těším se na vás,
Petr Rokoský – Pardál

 

Zářijová výprava – informace

Zdravím členy 5. oddílu Hvězda a jejich rodiče, zasílám informace ohledně 1. výpravy:
Prosím, potvrďte svoji účast/omluvte se z výpravy nejpozději do 27. 9. 2017 do 20:00 oddílovému rádci Petrovi Rokoskému (petr.rokosky@skaut.cz; tel. 723008566)

Zahájení: 29. 9. 2017 v 17:00 hod. v klubovně v MB

Ukončení: 30. 9. 2017 v 18:00 hod. v klubovně v MB

S sebou: věci na schůzku (zejména: psací potřeby, nožík, uzlovačka, šátek – jiný než skautský, KPZ, skautský deník), skautský kroj a šátek /popř. tričko), vhodnou obuv podle počasí, přezůvky do hájenky, oblečení do lesa (dlouhé kalhoty, tričko, mikina) a do hájenky, 2x ponožky, spodní prádlo, převlečení do spacáku, lžíce, ešus, láhev na pití (alespoň 1,5 l), hygienické potřeby (mýdlo, ručník, kartáček, zubní pasta, kousek toaletního papíru), baterka (nejlépe čelovka), pláštěnkaspacák, karimatka, kartička zdravotní pojišťovny, 150 Kč (zůstatek nad 30 Kč bude vrácen). Rádci nabitý mobilní telefon.

Věci mějte sbalené nejlépe v jednom batohu, ať po cestě nic nevytrousíte, popř. karimatku a spacák můžeme na hájenku převést autem. Jídlo bude po celou výpravu společné (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře).

Zvýrazněné věci mají zvláštní důležitost, pokud je nebudete mít, může vás vedoucí poslat z výpravy domů.

Program: Vyrazíme autobusem do Lesonic na hájenku (vytápěná budova s vybavenou kuchyní a velkým sálem). Sraz bude v úterý v 17:00 hod. u klubovny, kde zkontrolujeme vybavení a vyrazíme na autobus, kterým dojedeme do Lesonic a poté se přesuneme na hájenku. V sobotu dopoledne se vydáme přes Lukovskou horu zpět do Mor. Budějovic (cca. 9 km). Výpravu zakončíme v klubovně v 18:00.

Pokud nemáte vlastní ešus, karimatku, či batoh, pak informujte vedení oddílu. Je možné si věci zapůjčit v klubovně.

V případě dotazu pište e-mail nebo volejte vedoucímu oddílu (tel. 724 035 244) nebo mně (723 008 566)

S pozdravem
rádce oddílu Petr Rokoský

Zahajovací schůzka

Zdravím členy 5. oddílu Hvězda a jejich rodiče,
prázdniny utekly jako voda a školní rok je opět tady a s ním i ten skautský, který budeme zahajovat tradiční schůzkou tento pátek 8.9. od 17:00 u skautské klubovny. V druhé polovině se uskuteční přechod nováčků od vlčat, tak jak ho absolvovali mnozí z vás v minulých letech, proto prosím přijďte ve skautském kroji nebo střediskovém tričku se šátkem, s sebou si nezapomeňte věci na schůzku.

Těšíme se na viděnou 😉

Za nádhernou šablonu děkujeme skautům ze střediska Dýmka Habartov 🙂