O nás

Náš oddíl působí v Moravských Budějovicích, v rámci střediska Moravská orlice. V současnosti má 5. oddíl 15 registrovaných členů. Skládá se ze dvou družin, a to družiny Hrabošů a Orlů(viz Družiny).

Jak to začalo?

Oddíl vznikl v roce 1997 odtržením chlapeckého kmene ze 4. smíšeného oddílu v Moravských Budějovicích. V jeho rámci působila družina vlčat a skautů. V roce 2001 se družina vlčat oddělila v čele s Petrem Beránkem – Vlkem a vytvořili 1. smečku vlčat – Sirius. Ve vedení oddílu se vystřídalo několik vedoucích, v současnosti je to Martin Doležal – Ropík.

Kde a kdy nás najdete?

Naši klubovnu ,,Likusák“ najdete na Prasečím plácku, na adrese Blahoslavova 1697, Moravské Budějovice. Schůzky máme každý pátek od 17.00hod. do 19.00hod., nebo nás můžete kontaktovat(viz. Kontakty).

Kde vznikl název Hvězda?

Náš oddíl se nazývá po letohrádku Hvězda na Bílé hoře – viz. obr. V jeho okolí se dne 8.10. 1620 odehrála bitva mezi stavovskými a císařskými vojsky, která na dalších 300let rozhodla o dalším osudu českých zemí a vehnala je do područí Habsburské monarchie. Našim názvem a znakem chceme tedy nejen připomenout tuto českou tragédii, která téměř zapříčinila zánik našeho národa, ale hlavně dát na vědomí, jak si vážíme národní a osobní svobody, jenž nám byla v naší době svěřena. Pod obrázkem letohrádku Hvězda je erb našeho oddílu(bohužel nedokonale oskenovaný) a logo našeho oddílu.

 

 

 

 

 

Napsat komentář